• 20 цікавих фактів про Бразилію.Вокруг Света. Украина
  20 цікавих фактів про Бразилію
  Місця
  Середа, 8 грудня 2021

  20 цікавих фактів про Бразилію

  Бразилія знаменита футболом, карнавалом і кавою. Але це лише невелика частина того, чим цікава ця колоритна країна.
  1. Нещодавно виявлені дані свідчать про те, що люди прийшли на територію Бразилії більш як 30 тис. років тому.
  2. Назва Бразилії походить від pau-brasil, що португальською означає «дерево Бразилії», цезальпінії їжакової (Caesalpinia echinata). Це дерево – національний символ країни і природний ресурс, що зіграв важливу роль в її економічному розвитку.
  3. Бразилія межує з усіма країнами американського континенту, крім Чилі та Еквадору.
  4. Бразилія є п’ятою країною у світі за площею суші і шостою за чисельністю населення. Її площа становить 8,5 млн км². Це 47% території Південної Америки. Населення Бразилії перевищує 207 млн осіб. При цьому щільність населення в цілому у Бразилії невелика – всього 22 особи/ км² (151-е місце у світі). Утім, населення розподілене нерівномірно: у найбільшому місті Бразилії, Сан-Паулу, проживає близько 21 млн осіб.
  5. Починаючи з 1997 року в Сан-Паулу проводиться один з найбільших гей-парадів у світі, в якому беруть участь від 3 до 5 мільйонів осіб.
  6. За рівнем доходів на душу населення Бразилія посідає 77 місце у світі (Україна – 117-те, з відривом від Бразилії у 2,4 разу).
  7. Бразилія була останньою країною в Америці, що скасувала рабство – в 1888 році. У колоніальний період рабам, привезеним з Африки, давали прізвище Сільва. Тепер це найпоширеніше прізвище у Бразилії.
  8. Останні 150 років Бразилія – ​​світовий лідер з виробництва кави. Щорічно в країні виробляється близько 2 млн тонн кави, що становить приблизно третину її світового виробництва. При цьому, на Бразилію припадає 46% світового виробництва кави сорту арабіка.
  9. Місто Бразиліа було зведене всього за 41 місяць (менше 3,5 років) в 1956-1960 роках. До цього протягом 197 років столицею країни було Ріо-де-Жанейро. Карта Бразиліа схожа на аероплан.

   

  1. фото: vidiani.com

  10. З 1806 по 1821 рік Ріо-де-Жанейро було столицею Португалії. Це сталося, коли король Португалії Жуана VI і його двір, побоюючись окупації Лісабона армією Наполеона, переїхали до Бразилії, яка в той час була колонією Португалії. Це єдиний випадок в історії, коли європейська столиця перебувала за межами континенту. Після повернення батька в Португалію в 1821 році його син залишився у Бразилії регентом.

  11. 7 вересня 1822 р. була проголошена незалежність Бразилії від метрополії. Син Жуана VI був коронований Імператором Бразильської імперії під ім’ям Педру I. Імператор Педру II, який змінив його на бразильському престолі, правив до 1889 року, коли був повалений військовими, після чого Бразилія була проголошена республікою (офіційна назва – «Республіка Сполучених Штатів Бразилії»). Зараз Бразилія розділена на 26 штатів.

   

   

  12. Наприкінці XIX – початку XX століття Бразилія залучила понад 5 мільйонів європейських і японських іммігрантів. Найбільше японців, крім самої Японії, проживає саме в Бразилії – 1,4 млн осіб (0,8% населення країни).

  13. Лише 43% дорослого населення Бразилії має закінчену середню освіту. Для порівняння, у Швеції цей показник дорівнює 87%.

  14. Найкращий пляж, за версією TripAdvisor, міститься у Бразилії. Це Байя-ду-Санчо на архіпелазі Фернандо-де-Норонья. Тут 21 острів утворює морський парк, який приваблює дайверів з усього світу. У ньому можна побачити зелених і яструбиних черепах, китів, лимонних і рифових акул, риб-клоунів, анемони і риб-папуг.

  15.Бразилія – країна з найбільшою кількістю національних парків в обох Америках. Загалом у Бразилії 72 національні парки, розкидані по всій її території, але більшість з них містяться у північному регіоні.

  Національний парк Чапада-дус-Веадейрос

  16. По території Бразилії протікає найповноводніша і найбільша за площею басейну річка у світі – Амазонка. Кожну секунду з Амазонки в Атлантичний океан впадає близько 220 тис. кубометрів води.

  17. Статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро – одне з Нових семи чудес світу. Її створення тривало з 1922 по 1931 рік і було приурочене до столітньої річниці незалежності Бразилії. Щорічно статую відвідують близько 1,8 млн туристів.

   

  18. Жителям Бразилії заборонено їздити на острів Кеймада-Гранді (35 км від берегів штату Сан-Паулу), тому що його окупували змії. На кожен квадратний метр тут припадає 5-6 рептилій, хоча сам острів зовсім невеликий – всього 430 м².

  19. Футбол – національний вид спорту у Бразилії. Збірна Бразилії п’ять разів вигравала Кубок світу.

  Фото: shutterstock.com

  20. Бразилія – одна з найрізноманітніших щодо біології країн світу. У ній є дві точки біорозмаїття: атлантичний ліс і савана, відома як Серрадо, шість наземних біомів і три великі морські екосистеми. Понад 70% видів тварин і рослин, каталогізованих у світі, проживають саме у Бразилії – всього їх близько 4 мільйонів. З них близько 104 тис видів тварин і близько 43 тис видів рослин живуть лише у Бразилії.

  Завантажити ще