• 15 цікавих фактів про США.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про США
  Місця
  П'ятниця, 19 листопада 2021

  15 цікавих фактів про США

  Америка багато в чому унікальна країна. Вона, як і кожен її громадянин, мріє втілити свою american dream у життя і стати най-най у всьому.

  1. Дизайн прапора США у його сучасному вигляді (з 51 зіркою) в 1958 році створив 17-річний школяр. Це було домашнє завдання Роберта Хефта, за яке він, до речі, отримав 4.

  2. У 1956 році офіційним девізом США стала фраза In God We Trust ( «Ми віримо в Бога»). Імовірно, вона з’явилася за часів громадянської війни, а тепер нанесена на всі американські банкноти.

  3. Сім променів на короні статуї Свободи символізують сім континентів. Довжина кожного з них 2,75 м, а вага – 68,5 кг.

  4. Якщо у вас є в кишені $ 10 і зовсім немає боргів, отже, ви багатший, ніж 25% усіх американців. А зовнішній борг США становить понад $28.3 трлн і постійно росте.

  фото: Shutterstock.com

  фото: Shutterstock.com

  5. Близько 40% дітей у США народжуються поза шлюбом . Це перш за все пов’язано з тим, що в Америці пар, які живуть без штампа в паспорті, більше, ніж  тих, які узаконили свої стосунки. Цікаво, що кожна 8-ма сімейна пара познайомилася в інтернеті.

  6. Незважаючи на те, що 74% американців вірять у Бога, за статистикою, 42% також вірять в існування привидів , 26% – відьом, а 24% – в реінкарнацію. У той же час США лідирують за кількістю наукових робіт, які складають близько 30% видаваних у всьому світі.

  7. У США є унікальний монумент чотирьох кутків (Four Corners Monument). Цей пам’ятник є єдиною точкою, де перетинаються одразу чотири американські штати : Арізона, Нью-Мексико, Юта і Колорадо. Перший маркер у вигляді забетонованого майданчика був встановлений в 1912 році, потім в 1931-му зробили бронзовий диск, а в 1992 році був споруджений Монумент чотирьох кутків у його сучасному вигляді.

  фото: Shutterstock.com

  фото: Shutterstock.com

  8. У США немає офіційної державної мови . Неодноразово висувалися пропозиції про законодавче закріплення статусу англійської мови, яка є рідною для 80% американців, але на федеральному рівні таке рішення так і не було ухвалене.

  9. З 1776 по 1967 рік у США були заборонені шлюби між представниками різних рас.

  10. У США багато кумедних законів. Наприклад, у штаті Огайо не можна в неділю купувати кукурудзяні пластівці, в Нью-Орлеані заборонено прив’язувати до пожежних гідрантів крокодилів, в Алабамі не можна носити морозиво в кишенях, а в Аризоні вас оштрафують, якщо ви покладете віслюка спати у ванній.

  фото: visualnews.com

  фото: visualnews.com

  11. Американським військовим заборонено використовувати прапори США, зроблені в Китаї.

  12. У 7 штатах США: Арканзасі, Меріленді, Міссісіпі, Північній Кароліні, Південній Кароліні, Теннессі і Техасі – атеїсти не можуть займати державні посади. Це заборонено Конституцією.

  13. На 90% доларових купюр присутні сліди кокаїну . Частина з них були використані для вдихання кокаїну, а частина – в ході операцій з продажу наркотиків.

  14. В Америці живе 4 746 людей, у яких ім’я та прізвище повністю збігаються. Найчастіше це Томас Томас (Thomas Thomas).

  15. Єдиним американським президентом, якого обрали після того, як він розлучився з дружиною, був Рональд Рейган. У той же час щогодини в США розпадається близько 100 подружніх пар.

  Завантажити ще