• 15 цікавих фактів про Венесуелу.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Венесуелу
  Місця
  Неділя, 5 грудня 2021

  15 цікавих фактів про Венесуелу

  Родовища нафти і висока інфляція, вродливі жінки і небезпечні чоловіки, багата природа і одноманітний клімат - такого більше немає ніде у світі.
  1. Своєю назвою країна завдячує Венеції. Коли мореплавець Амеріго Веспуччі, італієць за походженням, уперше прибув у ці краї, то побудовані на палях індіанські помешкання нагадали йому Венецію. На честь неї першовідкривач і назвав нові землі.
  2. Венесуела має багату природу і різноманітний ландшафт . Тут є острови, річки, болота, гори, льодовики, пустелі, каньйони, ліси і джунглі.
  3. У Венесуелі міститься найбільше озеро Південної Америки. Маючи вік від 20 до 40 млн років, Маракайбо також є одним з найдавніших на землі.

  Фото: Shutterstock

  4. Більша частина країни розташована в тропіках, тому тут виділяють лише два сезони – сухий (з грудня по квітень) і вологий (інші пори року). При цьому, як видно з назв, вони відрізняються лише кількістю опадів – температура протягом року істотно не змінюється і становить + 21-26 оС.

  5. Венесуела входить у топ-20 країн, що є батьківщиною ендемічних (унікальних) тварин і рослин. 50% земноводних, 23% рептилій, 48% птахів та 38% рослин країни не зустрічаються більше ніде у світі. Побачити їх можна в одному з 43 національних парків Венесуели.

  6. У країні офіційно заборонені долари . Обміняти їх на місцеві болівари можна лише на чорному ринку. При цьому купити американську валюту у Венесуелі не вдасться – ніхто не погодиться вам її продати.

  7. Венесуела – країна стріт-арту. Стіни будинків і паркани часто стають полотном для вуличних художників. При цьому ніяких штрафів за малювання графіті тут не передбачено.

  8. Венесуельські жінки частіше за інших перемагали в конкурсі краси «Міс світу» – цілих шість разів. Востаннє це сталося в 2011 році. Корона дісталася Івіан Саркос.

  Фото: closep-upv.blogspot.com

  9. Незважаючи на багаті родовища нафти і природного газу, інфляція у Венесуелі в 2018 році досягла астрономічних 65 374%, а у 2020 році – майже 3000%. У країні спостерігається гостра нестача основних продуктів харчування, товарів широкого вжитку і медикаментів, а грошові купюри не рахують, а зважують на терезах.

  10. Інтернет-сфера у Венесуелі розвинена дуже слабо. Свої сайти є лише у великих компаній. Домашній інтернет дорогий і дуже повільний. Можливо, тому місцеві жителі досі щодня читають газети.

  11. У Венесуелі міститься найвищий у світі водопад – Анхель. Його вода спадає з висоти в 979 м (за іншими даними, 1054 м).

  12. Столиця Венесуели, Каракас, була визнана найнебезпечнішим містом у світі. Усе через високий рівень злочинності. У 2015 році тут було офіційно зафіксовано 119,87 вбивств на кожну тисячу жителів. Скільки їх було насправді, точно ніхто сказати не зможе.

  13. У Венесуелі можна спостерігати так звані блискавки Кататумбо – унікальне природне явище, що виникає над місцем впадання річки Кататумбо в озеро Маракайбо. Воно трапляється до 160 разів на рік і може тривати протягом 10 годин поспіль.

  Фото: twistedsifter.com

  14. Венесуельці часто вдаються до послуг пластичних хірургів. Венесуела входить у топ-3 країн за кількістю таких операцій, які вважаються тут чудовим подарунком на день народження або випускний.

  15. Під час новорічних свят жителі Каракаса зазвичай приїжджають до церкви … на роликах. Така тут Різдвяна традиція.

  За матеріалами The Telegraph.

  Завантажити ще