• 20 цікавих фактів про Канаду.Вокруг Света. Украина
  20 цікавих фактів про Канаду
  Місця
  Субота, 4 грудня 2021

  20 цікавих фактів про Канаду

  Канада є конституційною монархією, її голова - монарх Британcької Співдружності, тобто зараз це Єлизавета II. Але за відсутності королеви її обов'язки виконує генерал-губернатор.

  1.Канада – друга за величиною країна в світі після Росії. Її територія становить 9,9 млн км2 і включає в себе 6 часових поясів.

  2. Кордон між США і Канадою є найдовшим в світі. Його довжина – 8 891 км.

  3. Канада має найдовшу берегову лінію у світі – 202 080 км.

  4. Північноамериканський бобер – національна тварина Канади.

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  5. Назва країни має цікаве походження. Коли французький дослідник Жак Картьє (Jaques Cartier) дістався до Нового світу, місцеві тубільці запросили французів в kanata, тобто «село». Дослідники вирішили, що це назва країни. Пізніше Кanata трансформувалося в Canada.

  6. Канадський прапор , який неофіційно називають the Maple Leaf (кленовий лист) і l’Unifolié (французькою «однолистник»), вперше з’явився як офіційний прапор 15 лютого 1965 року, через майже 100 років після утворення країни (в 1867 році). З тих пір 15 лютого в Канаді відзначають День національного прапора.

  7. Канада є найосвіченішою країною в світі: більше половини її громадян мають вищу освіту.

  8. У Канаді проживає близько 1,3 млн осіб українського походження (більшість з яких мають канадське громадянство). Українці – дев’ята за чисельністю етнічна група в Канаді. Канада, в свою чергу, є третьою країною в світі, після України та Росії, за кількістю українців, що там проживають.

  Фото: Shutterstock

  Памятник украинцам в Эдмонтоне, Альберта

  Фото: Shutterstock

  9. У Канаді розташовано більше озер, ніж у всіх інших країнах світу разом узятих. Тільки в провінції Онтаріо їх налічується 250 000. Вони містять близько 1/5 світових запасів прісної води.

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  10. Йонг-стріт (Yonge Street) – вулиця, що з’єднує береги озера Онтаріо в Торонто з озером Симко (Lake Simcoe). До 1999 року Книга рекордів Гіннеса повторювала популярне неправильне твердження, що довжина вулиці становить тисяча вісімсот дев’яносто шість километрів, а значить Йонг-стріт – найдовша вулиця в світі. Помилка сталася через те, що Йонг-стріт ототожнювали з іншою частиною Ontario’s Highway 11. Насправді довжина Yonge Street – 86 км, що теж немало.

  11. Двічі в історії американці вторгалися в Канаду – в 1775 і 1812 роках. І обидва рази програвали.

  12. Автомобільні номерні знаки в Північно-Західних територіях Канади (Canadian Northwest Territories) мають форму білого ведмедя .

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  13. Канада – батьківщина хокею. Перша професійна хокейна команда була створена в Канаді в 1904 році. Найвідоміший музей хокею – Зал хокейної слави (Hockey Hall of Fame) – знаходиться в Торонто і презентує розвиток як канадського, так і європейського хокею. Знаменитий Кубок Стенлі виставлений в Залі хокейної слави музею.

  14. Канада вступила в Другу світову війну після нападу японців на Перл-Харбор, на день раніше самих США.

  15. Велика частина Канади має меншу силу земного тяжіння, ніж інша частина Землі. Цей дивний феномен був відкритий в 1960-х роках. Нещодавно стало відомо, що причини зменшеної гравітації дві: по-перше, конвекція в мантії Землі, по-друге, – повільне відновлення земної кори після закінчення останнього льодовикового періоду. 
  Льодовиковий щит під назвою Лаурентід, який покривав значну частину Північної Америки, подекуди був 3 кілометри завтовшки, і він прим’яв земну кору під собою. Коли близько 20 тис років тому закінчився льодовиковий період, лід порівняно швидко розтанув, а ось кора відновлюється дуже повільно – приблизно на 12 міліметрів на рік.

  16. Канадський поліцейський може видати «позитивний квиток» людині, який робить щось хороше.

  17. Канада займає третє місце за об’ємом запасів нафти, після Саудівської Аравії і Венесуели.

  18. У Канаді проживає стільки ж людей (38 млн ), скільки в найбільшому світовому агломераті Великий Токіо.

  19. У Канаді (і США) є послуга «Прибирання через…» (Cleaning for a Reason). Безкоштовна прибирання житла надається жінкам, які страждають на рак, щоб ті могли зосередитися на своєму здоров’ї.

  20. Памела Андерсон, Леонард Коен, Авріл Лавін, Кіану Рівз, Джим Керрі, Селін Діон, Джастін Бібер, Райан Рейнольдс, Райан Гослінг  – всі вони канадці.

  По материалам Factslides и 1stContact

  Завантажити ще