• День Дніпра: топ-10 фактів про головну річку України.Вокруг Света. Украина
  День Дніпра: топ-10 фактів про головну річку України
  Місця
  Неділя, 5 грудня 2021

  День Дніпра: топ-10 фактів про головну річку України

  У 2003 році в Україні запровадили нове свято - Міжнародний день Дніпра. Він відзначається щороку в першу суботу липня.

  День Дніпра був заснований з метою привернути увагу до екологічних проблем річки. Крім України його також відзначають у Білорусі та Росії.

  Топ-10 фактів про Дніпро:

  1. Дніпро – четверта за довжиною річка Європи (після Волги, Дунаю і Уралу). Її довжина становить 2201 км (до споруди водосховищ – 2285 км). Найдовше русло – 1121 км – річка має в межах України.
  2. За часів Київської Русі Дніпро мав назву Славутич, а стародавні греки називали його Борисфеном. Гідронім «Дніпро» має скіфське походження: скіфський корінь «Дану» означає «річка».
  3. У 988 році на Дніпрі князь Володимир охрестив Русь. У його воді були хрещені і жителі столиці, і сам князь.
  4. Ширина долини Дніпра досягає 18 км, ширина самої річки – 200-1200 м.
  5. Якщо протягом 20 днів температура повітря тримається нижче 0 ° С, Дніпро замерзає.
  6. У Києві та Дніпрі є станції метро «Дніпро». Також на честь головної річки України названі футбольні клуби Дніпра, Могильова і Смоленська.
  7. Раніше навесні Дніпро так розливався, що жителі Києва переміщалися по вулицях на човнах. А будинки на Трухановому острові навість будували на палях.

  Фото: photohistory.kiev.ua

  8. Перший понтонний міст через Дніпро був зведений у XII столітті. Такі мости пізніше зводилися регулярно і розбиралися на зиму. А капітальний  міст в межах Києва (Миколаївський) з’явився лише в 1853-му (повністю зруйнований в 1920 році).

  9. Напрямок течії Дніпра неоднаковий на різних ділянках. Від витоків до Орші річка тече на південний захід, далі до Києва – на південь, від Києва до Дніпра – на південний схід, до Запоріжжя – знову на південь, а потім до свого лиману Дніпро тече у південно-західному напрямку.

  10. У Дніпрі водиться понад 70 видів риб. Пониззя річки багатше на рибу – там водиться 60-65 видів, тоді як біля Києва – всього 40. Найпоширеніші – коропові, прохідні і напівпрохідні риби (оселедець, осетрові, тарань). Також в Дніпрі водиться два види раків: узкопалий і товстопалий.

  За матеріалами «Вікіпедії» и KGB.ua.

  Завантажити ще