• Топ-10 фактів про Казахстан.Вокруг Света. Украина
  Топ-10 фактів про Казахстан
  Місця
  Понеділок, 6 грудня 2021

  Топ-10 фактів про Казахстан

  Казахстан - це величезна територія, що є домом для 120 етнічних груп і національностей. "Навколо світу. Україна» зібрав 10 цікавих фактів про цю дивовижну країну.
  1. Казахстан – дев’ята найбільша країна у світі: її площа 2 717 300 км². Крім того, це найбільша з усіх держав, які не мають виходу до океанів.
  2. У Казахстані міститься найперший і найбільший космодром у світі Байконур. Звідси в 1957 році запустили на орбіту перший штучний супутник Землі, а через чотири роки – першу людину Юрія Гагаріна.
  3. Назва міста Астана, столиці Казахстану, з казахської перекладається як «столиця».

  4. У Казахстані два Нові роки: 1 січня –  відповідно до європейської традиціїї, і 21-23 березня – після настання весняного рівнодення. Обидва свята відзначаються на державному рівні.

  5. В Алма-Аті стоїть телевізійна вежа «Коктобе» висотою 371,5 м – це 14-та за висотою телевізійна вежа в світі.

  6. На південному сході Казахстану є дивовижне озеро Балхаш, розділене невеликим півостровм: половина води в озері – прісна, а половина – солона. Це друге за площею прісно-солоне озеро, яке не пересихає (після Уюні в Болівії).

  7. Назва національної страви Казахстану бешбармака буквально перекладається як «п’ять пальців», тому що її традиційно їдять руками. Це дрібно нарізане відварне м’ясо (конина або баранина) з локшиною, яке зазвичай подають у великому блюді. Зверху страву посипають цибулею, часником, петрушкою і фенхелем.

  8. У рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу Казахстан посідає 25-е місце зі 190, а за світовими розвіданими запасами нафти – 8-ме.

  9. Через віддаленість океану у Казахстані сформувався унікальний клімат: на півночі він холодний і суворий, а на півдні, навпаки, теплий і м’який. Середня температура у січні на півночі -18 ° С, на півдні -3 ° С. Температурний максимум Астани +42,6 ° C, а мінімум -51,6 ° C.

  10. Найбільший намет у світі розташований в Астані. Площа торгово-розважального центру 127 тис. м², а висота – 150 м. Будівля входить у десятку найкращих еко-будинків планети і єдина в цій категорії в пост-радянських країнах.

  Фото: 2gis

  Завантажити ще