• 15 цікавих фактів про Латвію.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Латвію
  Подорожі
  Четвер, 18 листопада 2021

  15 цікавих фактів про Латвію

  Ця прибалтійська країна славиться вродливими і високими жінками, горами, заповідниками, швидким інтернетом та іншими приємними особливостями.

  1. Латвійці люблять свою столицю. Практично 1/3 з 2 млн жителів Латвії живуть у Ризі, яку іноді називають Північним Парижем.

  2. У Латвії багато води. У країні налічується 12 тис. річок і 3 тис. малих озер.

  3. Країна дуже швидкого інтернету. Швидкість Інтернету в Латвії одна з найвищих у світі – у середньому 13.8MB/с. Для порівняння, у Великій Британії – 11,6, у США – 11,9, у Франції – 7,5, у Бразилії – 3,4, в Єгипті – 1,7.

  4. Край заповідної природи. Близько 54% ​​країни вкриті лісами, що робить Латвію однією з найзеленіших країн Європи. Тут живуть чорні лелеки, видри, бобри, рисі, вовки, багато оленів, кабанів, лосів і лисиць.

  5. У Латвії багато гір. Найвища точка – Гайзінькалнс (Gaiziņkalns), 312 метрів над рівнем моря. Щоб обігнати Естонію з її найвищою точкою Суур Мунамягі (Suur Munamagi), 318 метрів, на вершині своєї гори латвійці звели вежу. Але у 2012 році її довелося знести через ризик для безпеки польотів.

  6. Латвія – батьківщина багатьох жінок-моделей. У перерахунку на душу населення її випереджають лише Естонія, Ісландія, Литва і Данія.

  Парад невест в Юрмале

  Парад невест в Юрмале

  фото: shutterstock.com

  7. Прапор Латвії найстаріший у світі після данського. Прапор Латвії у нинішньому його дизайні використовується з 1280 року.

  латвийский флаг

  фото: shutterstock.com

  8. Латвія – батьківщина найбільших (і найвищих) баскетболісток. Баскетбол у Латвії – національний вид спорту влітку (взимку – хокей). Уляна Семенова, на зріст 2,1 м, очолювала ТТТ Рига, коли команда послідовно завоювала 12 європейських титулів у 1964 -1975 роках. Семенова стала першою неамериканкою, яка з’явилася в Залі слави НБА.

  Читайте також: найвищі люди живуть у Нідерландах і Латвії

  9. Джинси були винайдені латишем. Кравець Jacob W. Davis, при народженні Jākobs Jufess, народився в Ризі і емігрував до США у 1854. У 1870 році він отримав замовлення – зшити міцні штани для лісоруба. Його творіння стало шаблоном для сучасних джинсів. Два роки по тому, за допомогою Levi Strauss, кравець запатентував свої супер-брюки.

  10. Ризький чорний бальзам – лікувальний. Бальзам виготовляється у дубових бочках з використанням 24 різних рослин, квітів, бутонів, соків, коренів, олій і ягід. Це чудовий засіб від застуди.

  фото www.telegraph.co.uk

  фото www.telegraph.co.uk

  11. У Латвії багато заповідників. Близько 20% території країни перебувають під охороною. Тут розташовані 4 національні парки, 42 природні парки, 260 природних заповідників, 355 пам’яток природи, 7 морських охоронюваних районів, 24 мікрозаповідники і біосферний заповідник. У 2012 році Латвія очолила список Індексу якості захисту довкілля (the Environmental Performance Index).

  12. Національна страва – борщ зелений. Інші популярні страви – rupjmaize (житній хліб) і pīrādziņi (булочка, начинена беконом з цибулею).

  13. Символ Латвії – біла Плиска, що постійно втрачає пір’я через те, що весь час крутить хвостом.

  белая трясогузка

  фото: shutterstock.com

  14. Тут можна добровільно піти до в’язниці. Колишня військова в’язниця в місті Кароста ( www.karosta.lv ) була перетворена на гуртожиток. Гості можуть отримати «досвід в’язня” – поліцейські у формі, обшарпані камери, словесні образи і фізичні вправи під наглядом.

  15. На території країни розташовані два об’єкти зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це – історичний центр Риги, відомий своєю архітектурою у стилі модерн, а також менш відома Дуга Струве, що проходить по територіях Естонії, Білорусі, Фінляндії, Латвії, Литви, Норвегії, Молдови, Росії, Швеції та України . Це ланцюг трикутників, який пролягає від Хаммерфеста (Hammerfest) у Норвегії до Чорного моря і є першим точним виміром меридіана.

  За матеріалами The Telegraph

  Завантажити ще