Розкопки проходили у двох великих курганах діаметром 40 метрів і 3-4 метри заввишки. Кургани розташовані в регіоні Шайкашка, розташованому в автономному окрузі Воєводіна в західній частині Євразійського степу. У кожному з курганів було дві великі дерев’яні похоронні камери.
Обидва кургани споруджувалися у два етапи. На початку, коли був похований перший померлий, вони були набагато менші. Це сталося приблизно III столітті до нашої ери. Коли приблизно через 100-200 років була викопана друга могила, їх діаметр і висота значно збільшилися.
Незвичайний зріст похованих чоловіків дозволяє припустити, що померлі прийшли зі степів півдня Росії або України. Кочові племена з цих земель дійшли до Воєводини приблизно 5 тисяч років тому.
Поховання було виявлено інститутом археології та етнології польської академії наук у двох великих курганах, вперше розкопаних з 2016 до 2018 року. Результати цих досліджень були опубліковані лише зараз.
За словами доктора Петра Влодарчака, який очолював розкопки, у могилах не було похоронних предметів. Він припустив, що охра у могилах грала роль “священного кольору” у важливих похоронних ритуалах.
Охра – це природний пігмент, суміш окису заліза з глиною і піском. Якщо змішати охру з великою кількістю гематиту, або безводного окису заліза, виходить пігмент червоного відтінку.
Ритуальне використання охри та розміщення одиничних поховань у великих курганах свідчить, що померлі пов’язані з племенами, які населяли степові регіони східної Європи.
Схожі звичаї притаманні Ямної культури. Ця археологічна культура існувала з пізнього мідного до раннього бронзового періоду. Вони теж ховали своїх мертвих у тумулі (курганах) з однією похоронною камерою та присипали їх охрою.
За матеріалами Arkeonews
Читайте також:
У Швеції на розкопках кургану знайшли золоті карбування з любовними сюжетами